Naujasis valgiaraštis jau čia!

2016-11-08

Išskirtinė aplinka, profesionalus aptarnavimas, dėmesys kiekvienam svečiui, aukščiausios kokybės ir su meile gamintas maistas – tai pagrindiniai dalykai, kuriais galima mėgautis restorane „Meridianas“ kiekvieną dieną.

Su prasidėjusiu lapkričiu atėjo laikas ir permainoms restorano valgiaraštyje. Šį kartą, restorano virtuvės šefas daug dėmesio skyrė ne tik šviežiausiems deriniams su žuvimi, bet ir su mėsa. Atsižvelgus į sezoniškumą ir regioninių produktų pasiūlą, sukurtas valgiaraštis maloniai nudžiugins kiekvieną apsilankiusį restorane.

Išties gaivūs užkandžiai, patiekalai ir desertai sukurti varijuojant tarp klasikinės ir modernių virtuvių. Daugelyje patiekalų dominuoja garnyrai iš sezoninių daržovių ir vaisių ar uogų derinių. Morkų, burokėlių, moliūgų, pastarnokų, salikornijų deriniai su dumplainiais, šilauogėmis ar apelsinų skonio obuoliais, nustebins ne vieną gurmaną. O kaip be naminių marmeladų iš pomidorų, figų, apelsinų, kurie naudojami ne tik prie desertų, bet ir prie užkandžių. Kuriant naują valgiaraštį virtuvės šefas nepamiršo įtraukti ir miško gėrybių - grybų karaliaus baravyko, riešutų.

Dar vienas išskirtinumas – naminiai padažai ir majonezai, kuriuos visus virtuvės meistrai ruošia vietoje. Mėsos, baltojo vyno, olandiškas padažas derinamas prie įvairių karštųjų patiekalų, siekiant dar geriau atskleisti žuvies ar mėsos skonių savybes. Tokią pačia misiją atlieka ir majonezas su sepijų rašalu ar jau tradiciniu tapęs restorano naminis majonezas.

Restoranas neapleidžia „šviežios žuvies ir jūros produktų“ statuso. Žuvienės trio šį kartą iš menkės, paltuso ir lašišos, kurios patiekiamos užpilant natūraliu žuvies sultiniu ir degtine. Klientams siūlomos jų alternatyvos tiek šaltųjų, tiek karštųjų užkandžių, tiek ir karštųjų patiekalų kategorijose, o iš klientų tituluojamos gardžiausiųjų pozicijos nesitraukia aštuonkojo užkandis ir karštas patiekalas.

Neabejojame, restorano lankytojai įvertins ir mėsos patiekalus. Subtiliu skoniu ir tekstūra išsiskiria tradicinis Gaskonijos patiekalas, antienos „confit“. Šio patiekalo paruošimas trunka net 36 val., nes visas tas laikas skirtas antienos kulšelių marinavimui su prieskoniais. Savo mėgėjų būrį suras ir žaismingai patiekiamas vištienos kepenėlių paštetas su vaisiais ir uogomis bei sviestine duonele. Daug baltymų ir mažiau riebalų nei jautiena ar vištiena turinti marinuota elniena patiekiama net dviejuose kategorijose – užkandžių ir karštųjų patiekalų. Ir tai ne vieninteliai mėsos patiekalų pasirinkimai.

Ypač atvėsus orams yra prisimenama imbiero nauda kvėpavimui, kraujotakos palaikymui ir virškinimui, todėl tarp sezono favoritų neabejotinai atsidurs naminiai imbieriniai ledai su medumi. Šis saldaus ir aitraus skonių derinys neišvengiamai turėtų būti mėgstamas sveikos ir subalansuotos mitybos šalininkų.

Pilną valgiaraštį su kainomis galite rasti paspaudę šią nuorodą: http://www.restoranasmeridianas.lt/lt/uzkandziai/