Naujasis "Meridiano" meniu: netikėti deriniai ir išskirtiniai delikatesai!

2016-05-16

Iškilmingai iškėlęs bures ir visiškai pasiruošęs šiltajam metų sezonui, restoranas „Meridianas“ lankytojus pasitinka kartu su naujuoju valgiaraščiu – Jūsų laukia netikėti deriniai, nauji skoniai ir išskirtiniai delikatesai!

Restorano virtuvės šefas Simas Kažiniauskas kruopščiai ir kūrybingai atrinko naujuosius patiekalus: užkandžių kategorijoje puikuojasi antiena, patiekiama su ančių kepenėlėmis, žaliaisiais šparagais, moliūgų ir žirnelių kremu bei burokėliais, taip pat aštuonkojis, patiekiamas su pomidorais, ridikėliais, ridikėlių daigais bei naminiu majonezu. Sezono naujovė - itališkas sūris „Burata“, gaminamas Apulijos regione. Tai nepaprasto skonio, tirpstantis burnoje, „gyvas“ sūris.

Restoranas siūlo paragauti išskirtinio derinio – argentinietiškų krevečių karpačo su baravykais ir midijomis – liksite sužavėti!

Karštųjų patiekalų naujienos – laukinis jūrų ešerys, ėrienos didkepsnis, putpelė. Taip pat ir karališka žuvimi laikomas eršketas, patiekiamas su perliniu kuskusu, moliūgų kremu, žiediniu kopūstu, špinatais bei lašišinių žuvų ikrais.

Restoranas „Meridianas“ nepamiršta ir saldumynų mėgėjų: jiems siūlome mėgautis sūrių ir šviežių uogų pyragaičiu, trijų rūšių „Pana Cotta“ bei gaivinančiais restorano „Meridianas“ ledais – su braškėmis ir moliūgų sėklų aliejumi, su šokolado gabalėliais arba mango skonio.

Norėtumėte paragauti keleto patiekalų? Siūlome septynių patiekalų degustacinę vakarienę kartu su derančiais vynais.

Gardūs patiekalai, išskirtinė aplinka, malonus aptarnavimas... Susitikime restorane „Meridianas“!

Staliukų rezervacija : tel.: +370 46 411 660;  http://www.restoranasmeridianas.lt/lt/rezervacija/